
Bachelor ipari formatervező mérnöki
Enschede, Hollandia
IDŐTARTAM
3 Years
NYELVEK
Angol
PACE
Teljes idő
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ
Kérelem benyújtásának határideje
LEGKORÁBBI KEZDÉSI DÁTUM
Sep 2025
TANDÍJ
EUR 12 875 / per year
TANULMÁNYI FORMÁTUM
Az egyetemen
Bevezetés
Kombinálja a tervezést a mérnöki és technológiai tervezéssel, hogy olyan termékeket, szolgáltatásokat és rendszereket hozzon létre, amelyekre a jövőnknek szüksége van.
Ön tervezi a jövő fogyasztói termékeit és szolgáltatásait? Olyan termékeket, szolgáltatásokat és rendszereket, amelyek nemcsak jól néznek ki, hanem a végfelhasználók igényeihez, a gyártási folyamathoz, a csomagolási követelményekhez és az újrahasznosíthatósághoz is igazodnak? A hároméves, angol nyelven oktatott ipari formatervező mérnöki alapképzésünkön megtanulhatod, hogyan ötvözd a technológiát és a kreativitást a termékek, szolgáltatások és rendszerek tervezése és fejlesztése érdekében. Hallgatótársaiddal együtt a munkahelyen töltöd majd az időt, amikor olyan fizikai és virtuális (fogyasztói) termékeket, szolgáltatásokat és rendszereket tervezel és készítesz, amelyek praktikusan használhatóak, jól megtervezettek, és összhangban vannak a felhasználók igényeivel és szükségleteivel. Ha szilárd alapokat szeretnél szerezni a technológia és a mérnöki tudományok terén, és a matematikától a grafikai tervezésig, az ergonómiától a marketingig számos tantárgyat szeretnél átfogni, akkor az ipari formatervező mérnöki (IDE) szak a megfelelő választás számodra.
Miért érdemes ipari formatervező mérnöknek tanulni?
Kombinálja a technikai tudást sok kreativitással.
Ipari formatervező mérnökként természetesen megtanulsz innovatív termékeket tervezni - és minél jobban megérted a tervezési folyamat műszaki oldalát, annál innovatívabb lehet a termék! A meglepő megoldások kitalálásához azonban nagyfokú kreativitásra is szükség van - és az emberek gondolkodásának és viselkedésének megértésére is: hogyan tervezzen olyan terméket, amely vonzó, felhasználóbarát és hatékony? Ezen az alapképzésen ötvözheted a kreativitást a matematikai és technológiai ismeretekkel - olyan készségekkel, amelyeket számos vállalat keres!
Dolgozz valós feladatokon, olyan vállalatoktól, mint az IKEA vagy a Philips
A Twentei Egyetem szoros kapcsolatokat ápol az iparral és más társadalmi szervezetekkel, például kormányokkal és egészségügyi intézményekkel. Éppen ezért ipari formatervező mérnökhallgatóként sokat találkozhatsz majd a szakmai területtel - és olyan vállalatok aktuális, valós feladatokon dolgozhatsz, mint az Ahrend, a Philips, az IKEA és a Roessingh Rehabilitációs Központ. A projektjeid során például te és a csapatod egy termék prototípusát fejlesztitek ki, amelyet bemutatsz az egyik érdekelt félnek. Jó néhány, diákjaink által készített termék jutott már el így a piacra!
Több mint terméktervezés
Az alapképzés során nem csak azt tanulod meg, hogyan tervezz meg egy terméket, szolgáltatást vagy rendszert; megismerkedsz a teljes tervezési folyamattal, az ötleteléstől a piaci bevezetésig - az ehhez szükséges technológiai, tervezési és marketing ismeretekkel együtt. Így válhatsz széleskörűen képzett ipari formatervező mérnökké. Emellett a szabadon választható szakterületeiden más területeken is szaktudást szerezhetsz - és akár egy félévet külföldön tanulhatsz -, így kialakíthatod saját tervezői identitásodat.
Személyes útmutatás elkötelezett tanároktól, nyugodt, kötetlen légkörben
A Twentei Egyetemen folyó oktatásról köztudott, hogy személyes és kötetlen, és ez az alapképzés sem különbözik ettől. Nálunk nyitott ajtókkal dolgozunk, és több egyéni figyelmet és útmutatást kapsz, mint a legtöbb más egyetemen. Az oktatók és a hallgatók közötti légkör barátságos és kötetlen: kérdéseiddel mindig fordulhatsz valakihez. Tanulmányi társulásunkkal, az S.G. Daedalusszal együtt folyamatosan fejlesztjük az oktatást, és mindenféle tanulmányi tevékenységet szervezünk, például tanulmányi kirándulásokat vállalatokhoz, múzeumokba és rendezvényekre Hollandián belül és kívül. Itt a lehető legteljesebben élheted meg a diákéletedet, és mind szakmailag, mind személyesen fejlődhetsz!
Képtár
Belépők
Tanterv
Sok ipari tervezőmérnöknek világos elképzelései vannak arról, hogyan lehetne valamit javítani, és szívesen készít valamit, amit a körülöttük élők is használhatnak. Ebben az alapképzésben megtanulja, hogyan tudja lefordítani a végfelhasználó kívánságait olyan termékekké, rendszerekké vagy szolgáltatásokká, amelyek jól működnek és jól néznek ki. Ezt úgy érheti el, hogy számos fejlett technológiát és a mérnöki tervezés céltudatos, szisztematikus megközelítését a szilárd tervezési ismeretekkel és készségekkel kombinálja. Szakértelmet szerez az összes szükséges tudományterületen, a matematikától és a mérnöki tudományoktól a tervezésig és marketingig. Ez segít szilárd alapot teremteni az ipari tervezőmérnöki mesterképzés további specializációjához.
Ipari tervezőmérnökként szerzett tudásával és készségeivel olyan intelligens, működő megoldásokat tervezhet, amelyek élvezetesebbé, könnyebbé, jobbá, sőt néha teljesen mássá teszik az életet, hozzájárulva a folyamatosan változó világhoz.
Ipari tervezési mérnöki modulok
1. év
- 1. modul | Ötlet: Az Ipari Tervezőmérnöki tananyag első moduljában megismerkedhet a jövőbeni tudományágának minden aspektusával. A rövid tervezési kihívások sorozata során megismerkedhet az alapvető tervezési folyamattal és az ipari tervezőmérnök két „nyelvével”: a tervezési és a mérnöki nyelvekkel. Mindkét nyelv tanulását tervezéselméleti, statisztikai és matematikai kurzusok támogatják. A kihívások során a stúdióban zajló workshopok során megtanulod mindkét nyelv használatát. Minden tervezési kihívást egy prezentációs piac zárja le, ahol Ön - csoporttagjaival együtt - megmutatja a tervezési eredményeit diáktársainak.
- 2. modul | Prototípuskészítés: A második modulban egy mechanikus és funkcionális prototípus elkészítését tanulod meg adott elemzés és követelményprogram alapján. Tesztelni fogja ezt a prototípust, és ennek alapján javaslatokat tesz a működésének javítására. A modulban elsajátítod a műszaki termékmodellezést, a folyamat- és anyagválasztást és az anyagok mechanikáját. E tudományágak elsajátítása segíteni fog egy funkcionális prototípus létrehozásában, amely érvényesíthető.
- 3. modul | Emberi perspektíva: A harmadik modulban mindent megtudhat arról, hogyan kell az emberi nézőpontot figyelembe venni a tervezési folyamatban egy végfelhasználóval, különösen egy fizikai fogyatékkal élővel. Az emberközpontú tervezés alapelveinek megismerése és a projektben való alkalmazása a végfelhasználó speciális követelményeihez és környezetéhez jól illeszkedő terméktervezést eredményez. A kurzusok integrálva vannak a projekttel, és olyan elveket és eszközöket kínálnak, amelyek a végfelhasználótól való tanuláshoz és a velük való együttműködéshez szükségesek. Alkalmazza a termékkel való interakció mechanikáját, és vizuálisan kommunikálja a kontextusokat és fogalmakat.
- 4. modul | Tömeggyártás: Ebben a modulban belemerülhet a modern gyártás világába. Hogyan kap – és tart – átfogó áttekintést a nagy, összetett gyártási folyamatokról? Hogyan növelheti a termelés hatékonyságát, miközben figyelembe veszi a biztonságot és a fenntarthatóságot, ugyanakkor fenntartja az alacsony költségeket? Megtanulja a termelés hatékonyságának fokozását szimulációkkal és műszaki modellezéssel. Az ilyen szimulációkkal optimalizálhatja a gyártási technikákat, azonosíthatja a kihívásokat, és újradefiniálhatja az összeszerelő sorokat. A projekt során egy (működő) prototípust alakít át működő tömegtermékké, figyelembe véve a piaci igényeket, a mechanikai alkatrészeket és a termelhetőséget.
2. év
- 5. modul | Adatvezérelt tervezés: Ebben a modulban az adatok értékének megértése és értékelése áll a középpontban a tervezési folyamatban. A modul minden kurzusa hozzájárul az „adatok megszerzéséhez, megértéséhez és felhasználásához” a tervezési és felhasználási szakaszban. Az adatvezérelt tervezés (DDD) megközelítésével foglalkozik az ipari formatervezés több szemszögéből (pl. emberközpontúság, gyártás, etika, információs rendszerek tervezése). A DDD-t arra fogják használni, hogy megértsék az adatok felhasználási módjait a tervezési folyamatban és a termék- vagy rendszerhasználat során.
- 6. modul | Design for value: Ebben a modulban egy multidiszciplináris projekten fog dolgozni. Tervező ügynökséget alapít a gépészmérnöki (ME) és az ipari mérnöki és menedzsment (IEM) hallgatókkal, hogy reális kontextusban tervezzen egy fogyasztói terméket. Az integrált termékfejlesztés alkalmazásával megtanulhatja, hogy olyan terméket tervezzen, amely értéket teremt a különböző érdekelt felek számára. A szükséges elméletet olyan kurzusok fogják lefedni, mint a piackutatás, az értékajánlat tervezése és a termékadat-kezelés és vizualizáció.
- 7. modul | Fenntartható jövők: Ez a modul arról szól, hogy Önt, mint tervezőt felhatalmazza a fenntartható jövő felfedezésére és a folyamatban betöltött pozíciójának megértésére. A csomagolástervezés területén potenciális jövők tervezésére és fejlesztésére összpontosít, miközben kompromisszumokkal és bizonytalanságokon alapuló érveléssel foglalkozik. Megtanulsz általánosan fellépni és tervezni (a fenntartható jövő tervezésével kapcsolatos alapvető ismeretek megértése), valamint szakértőként, hogy szakértővé válj egy adott témakörben (például csomagolástechnika, életciklus-értékelés vagy fogyasztó és piac), transzdiszciplináris keretek között. projekt.
- 8. modul | Termékszolgáltatási rendszerek: Ez a modul áttekintést nyújt a termékszolgáltatási rendszer (PSS) tervezésével és megvalósításával kapcsolatos elvekről, módszerekről és eszközökről. Szakterülete lesz a termékszolgáltatási rendszer különböző aspektusainak tervezése, és megtanulja a hagyományos termékfejlesztés további szolgáltatásokkal történő kiterjesztésének értékét. Ez a modul az Ön személyes fejlődésére is összpontosít, és különféle tevékenységeket kínál, amelyek célja, hogy fejlessze jövőképét, erősségeit és preferenciáit, mint jövőbeli ipari tervezőmérnök.
3. év
- 9. és 10. modul | Minor: A harmadik év első szemesztere (30 EC) a Minor teredből áll, amelyben különböző lehetőségek közül választhat. Arra is ösztönözzük diákjainkat, hogy ezt az időt külföldön töltsék.
- 11. modul | Tervezés átmenetekhez: Ez a modul a társadalmi-technikai átmeneteket tárja fel, és olyan ismeretekkel és készségekkel ruházza fel, amelyek segítségével eligazodhat az összetett, bizonytalan rendszerdinamikában. Az átmenetek a technológiai, társadalmi, kulturális, gazdasági és ipari változások pillanatai, amelyek különböző társadalmi-gazdasági hajtóerőkből fakadnak. Ebben a modulban megtanulhatja, hogyan hozzon létre egy valós világot (rendszert), amely megkönnyíti az átmenetet, és beépül a társadalomba és a társadalmi struktúrákba. Ez multidiszciplináris tantárgyakat és transzdiszciplináris megközelítéseket foglal magában.
- 12. modul | Alapképzési feladat: Az utolsó modul során zárja le az ipari tervezőmérnöki alapképzést. Független ipari tervező mérnökként bizonyítja képességeit és készségeit alapképzési szinten. Az Ön Bachelor's Final Assignation sokféle témát érinthet, akár gyakorlati, akár tudományosabb fókuszban. Az idei év elvégzése után hivatalosan is Bachelor of Science-nek (BSc) nevezheti magát.
Program tandíj
Karrierlehetőségek
Ipari tervezőmérnökként a diploma megszerzése után sokféle irányba indulhat el. Az akadémiailag képzett tervezőmérnökökre mindenféle ágazatban van kereslet. Akár az autóiparban, a fogyasztói elektronikai iparban, a csomagolásban, az orvosbiológiai ágazatban vagy bármely más területen szeretne dolgozni, a választás az Öné. Például itt találhat munkát:
- Terméktervező
- UX tervező
- Innováció menedzser
- Csomagoló tervező
- Teszt szakértő
- Márkaigazgató
- Kutatás-fejlesztési (K+F) mérnök
- Tervező menedzser
- Prototípuskészítő szakember
- Ergonomikus tervező
- Kutató
Felvételi feltételek a programra
Mutassa be elkötelezettségét és készségét, hogy sikeres legyen az üzleti iskolában a GMAT vizsga letételével – ez a legszélesebb körben használt felvételi vizsga, amely az Ön kritikus gondolkodását és érvelési készségeit méri.
Töltse le a GMAT mini kvízt, hogy ízelítőt kapjon a vizsgán található kérdésekből.