Keystone logo
University of Oradea

University of Oradea

University of Oradea

Bevezetés

Ról ről University of Oradea

A University of Oradea küldetése, hogy magas színvonalú oktatást és kutatást biztosítson az egyén társadalmi, szakmai és nem utolsósorban intellektuális fejlődésének nemzeti és nemzetközi kontextusában, és ezzel egyidejűleg hozzájáruljon Nagyvárad társadalmi és kulturális fejlődése. Ezeket a küldetéseket olyan célok alakítják, mint a hallgatók vonzása a világ minden tájáról, az egyetem elhelyezése az ország és Európa legjobb oktatási intézményei között, valamint szélesebb közösség közvetítése az akadémiai oktatás és általában a tudományos kutatás jelentőségéről és fontosságáról. egy különösen ezen az egyetemen belül. A University of Oradea nemzetközi kapcsolatokat épített ki 39 ország 352 intézménnyel.

A 15 karon belül a hallgatók felsőfokú felsőoktatási képzésben részesülnek alap-, mester-, doktori és posztgraduális programok széles skáláján. Minden karon az oktató-nevelő tevékenységet tudományos kutatások gazdagítják. A szakmai teljesítmény és az erkölcsi magatartás mellett a tudományos kutatás válik az oktatói állomány tudományos értékelésének kiemelt kritériumává.

Rövid történelem

1780-ban Nagyváradon megalakult a "Felsőfokú Filozófiai Oktatási Intézmény", amely 1788-ban Jogtudományi Kar lett, nemcsak Románia, hanem Kelet-Európa egy hatalmas régiójának legrégebbi kara.

1921-től az Állam- és Jogtudományi Kar minden kurzusa román nyelven folyt, 1923-ban pedig két teológiai akadémia megalakulásával Nagyvárad tudományos élete új dimenziókat kapott.

A nagyváradi Jogakadémia a két teológiai akadémiával együtt újabb lépést tett előre egy levéltudományi fakultás integrálásával, és ezzel elérte azt a régi vágyat, hogy a nagyváradi krizanai egyetemet hozzon létre. Ám 1934-ben, kedvezőtlen körülmények között és 150 évnyi tevékenység után a Jogi Kar – Nagyvárad tudományos magja – Kolozsvárra kerül.

A nagyváradi Jogakadémia közel három évtizedes tevékenységének hiánya után 1963. október 1-jén az Oktatási Minisztérium megbízásából 3 éves Pedagógiai Intézetet hoznak létre Nagyváradon, az általános oktatói hiány pótlására. oktatás. Az új akadémiai intézmény két karon kezdi meg működését: a filológia-matematika-fizika karon, amelyhez a következő évtől a Történelem-Földrajz és Testnevelési Kar.

1990 májusában a román kormány rendelete alapján megalakult a Műegyetem néhány rangos nagyváradi akadémiai hagyományt követve. Később az egyetem neve megváltozott a következő címen: University of Oradea.

Jelenleg a University of Oradea egy akkreditált állami felsőoktatási intézmény, amely az ARACIS: High Degree Of Confidence (Grad Ridicat De Încredere)minősítéssel rendelkezik.

126794_pexels-photo-3184291.jpeg

Fauxels / Pexels

A University of Oradea-on belül működik a Tanárképző Tanszék (DPPD), amely a hallgatók oktatói képzését, valamint a tanári diplomával végzett tanárok képzettségi szintjének javítását biztosítja a legkülönbözőbb szakterületeken.

Ugyanakkor a figyelem a távoktatás folyamatos fejlesztésére is irányul, ennek érdekében működik a Távoktatási és Alacsonyfrekvenciás Oktatási Osztály (DIDIFR). Az egyetemen (DEP) megalakult a Továbbképzési Tanszék is, melynek alapvető célja a kompetenciák fejlesztése és a megszerzett ismeretek alapképzésben (bachelor, master, Ph.D.) történő kiegészítése. A szakmai továbbképzés területén a képzési tevékenységek a következők: átképzés/átképzés; Tanfolyamok; Posztgraduális szakosodási kurzusok; Posztgraduális képzések; Workshopok.

A University of Oradea didaktikai és kutatási tevékenységét a képzési programoknak és a hallgatói létszámnak megfelelő tudományos környezetben végzi. A folyamatosan bővülő és modernizálódó örökség magas színvonalat biztosít az ARACIS követelményeinek megfelelő minőségi oktatási folyamat lebonyolításához. A University of Oradea 15 karral rendelkezik, 49 tanszékkel és 27 kutatóközponttal, amelyek intézményi minősítéssel rendelkeznek. A képzési programok száma: 112 (7 - ID, 1 - FR), 83 mester, 12 PhD. Nagyon fontos, hogy az egyetemnek van a Nagyváradi Egyetemi Könyvkiadója és két saját nyomdája.

Az egyetem oktatási-kutatási és kutatási folyamatának tárgyi alapja a következőkből áll:

  1. Oktatási terek épületekben: Aula Magna 300 férőhellyel, két Aula 200 férőhellyel, 100 amfiteátrum és tanterem, 71 szemináriumi terem, 343 laboratórium és egy mikrotermelő terem.
  2. A nagyváradi Egyetemi Könyvtár - székhelye, modern felszereltségű, összesen 7800 nm alapterülettel az épület 5 szintjén elosztva, ebből 5 olvasóterem, 6 könyvesbolt. A Könyvtár kiadványalapja több mint 305 000 könyvet, folyóiratot, STAS-t, szabadalmat, posztert, CD-t, DVD-t foglal magában, amelyek megtalálhatók a hagyományos katalógusban (ábécé sorrendben és rendszerezetten) és az OPAC számítógépes katalógusában. A könyvtári gyűjtemény évről évre gyarapodott beszerzések, hazai és nemzetközi kiadványcsere, de jelentős adományok révén is. A könyvtár több mint 326 000 kötetből álló alappal (könyvek, folyóiratok, szabadalmak, STAS-ok, CD-k, DVD-k stb.) rendelkezik, és online hozzáféréssel rendelkezik speciális adatbázisokhoz: online hozzáférés a ScienceDirect folyóiratokhoz; Springerlink folyóiratok; Scopus; Thomson Web of Science; Journal Citation Reports; Derwent Innovációs Index.
  3. A sportbázis kettős rendeltetésű, a Földrajzi Turizmus és Sport Kar – Testnevelés és Sport Tanszék hallgatóinak, de más karok hallgatóinak didaktikai tevékenységeinek, valamint a hallgatók sporthoz kapcsolódó egyéb szabadidős tevékenységeinek helyszíne. és az egyetem dolgozói. Itt képezzük az Egyetemi Sportkör és a Sportegyesület FC Egyetem szakosztályának profi sportolóit. A sportbázis 7 sportcsarnokból áll: Játékterem, Atlétikai terem, tornaterem, aerobik terem, fitnesz, Testnevelési terem, sportlövő pálya. A sportbázis összterülete 4502 nm, 12 sportpályával: 1 füves focipálya, atlétikai pálya, 1 röplabdapálya, 3 teniszpálya, 2 strandröplabda pálya, 1 kosárlabdapálya, 1 kézilabdapálya, 2 betonpálya, összterülete 16.288,00 négyzetméter.
  4. Didaktikai és kutatási tevékenységre szánt, 14444,67 ha összterületű mezőgazdasági terület: Pietroasa Filmművészeti Alap, Gurahonț Arborétum Park, mezőgazdasági terület, a Gyümölcstermő Terület Kutatási és Fejlesztési Üdülőhelye.
  5. Elhelyezés négy diákszállóban, 1392 férőhelyes. A négy diákotthon a piaci igényeknek megfelelően van berendezve.
  6. Az egyetemi kampuszon működik az U @ Select Student's Club is, amely több mint egy diákbüfé, étkezési és szabadidős lehetőségeket kínál. A büfé és a diákklub kialakítása során a hallgatók igényeire összpontosult, hogy otthont biztosítsanak.
  7. Hozzáférés hat egyetemi klinikához, ahol az Orvos- és Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói gyakorlatoznak: Nagyvárad Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház, Kórház "Dr. Gavril Curteanu" Nagyvárad, Pneumophtisziológiai Kórház Nagyvárad, Szülészeti Nőgyógyászati Klinika Nagyvárad, Sürgősségi Kórház "Avram Iancu" Nagyvárad (volt Katonai Kórház), Pelican Hospital Oradea Bihar.
  8. „Gaudeamus” a Stâna de Vale-i didaktikai és kutatóbázis, egy oktatási tér, amely biztosítja a szükséges keretet a hallgatók és tanulók oktatási, tudományos és kutatási tevékenységéhez, valamint sport-, rekreációs és szabadidős tevékenységekhez. A szállás kapacitása 58 férőhelyes, 17 3, 4 és 5 férőhelyes helyiségben, egy 72 férőhelyes ebédlővel és egy didaktikai foglalkozásra alkalmas helyiséggel.

A 181 582 nm összterületű egyetemi campus (Campus I, II, III) az európai gyakorlat szerint a legmegfelelőbbek közé tartozik Romániában. Ezt a szempontot adja az épületarchitektúra és a kisméretű dendrológiai park sikeres ötvözése is, ahol számos faj található, amelyek közül néhány igazi ritkaság. Az egyetemisták a csoportos funkcionalitás előnyeit élvezik: étkezde, szállás, könyvtár, orvosi rendelő, fogorvosi rendelő, sportbázis és a kellemes hangulatot kínáló szabadtéri rekreációs tér is.

126729_pexels-photo-1595391.jpeg

Fox / Pexels

Küldetés

Az oktatási, kutatási és adminisztratív szolgáltatások színvonalának emelése érdekében szükséges az integrált minőségirányítás további megvalósítása. A University of Oradea-ban a minőségirányítás jól strukturált, mint akadémiai közösségünk egyik fő célja, a minőségi irányelvek, stratégiák és cselekvési programok révén. A Minőségbiztosítási Rendszer feladata, hogy minden intézményi szinten fellépjen, a főbb területeken keresztül:

  • Intézményi kapacitás
  • Az oktatás hatékonysága
  • Minőség ellenőrzés

A felsőoktatásban az oktatási és kutatási küldetést a vállalkozói és innovációs küldetés egészíti ki a regionális közösség gazdasági és társadalmi fejlődése érdekében.

Látomás

  • Az élettudományok, a műszaki tudományok, a társadalmi-gazdasági tudományok és a kultúra egyetemes ismereteinek elsajátítása és fejlesztése;
  • Az értelem ápolása az önálló gondolkodás, az emberi kiválóság tisztelete és a társadalomban az adományozási szerep gyakorlásának képessége jegyében;
  • A tudományos kutatás részarányának növelése hazai és nemzetközi ismertségre;
  • A University of Oradeainnovatív jellege annak érdekében, hogy hozzájáruljon az intézmény által lefedett földrajzi terület bruttó nemzeti jövedelméhez.

Értékek

  • Egyetemi autonómia;
  • Akadémiai szabadság (az oktatás, a kutatás és a tanulás szabadsága);
  • A humán erőforrás minősége és az oktatási szolgáltatások kedvezményezettjei.

A tanulmányi verseny megköveteli az egyetemi tevékenység minőségének további javítását, a hatékony alapképzési, mesterképzési, doktori képzési és szakmai továbbképzési EU-kompatibilis struktúrák kialakítását, a kutatási kiválóságot, az infrastruktúra-fejlesztést, a tanulási környezetet és a hallgatók komfortérzetének javítását, amelyek mind kiemelt céljaivá válnak. University of Oradea a jövőben.

E célok elérése érdekében a University of Oradea továbbfejleszti a tanulmányi programok minőségbiztosítási eszközeit, a tudományos kutatási tevékenységet és az egyéb nyújtott szolgáltatásokat.

127454_pexels-photo-1438072.jpeg

Buro Millennial / Pexels

Helyszínek

  • Oradea

    1 Universitatii Street, 410087, Oradea

    Kérdések