Keystone logo
© Vladimir Sigut
Faculty of Humanities, Charles University

Faculty of Humanities, Charles University

Faculty of Humanities, Charles University

Bevezetés

Eredetileg a Károly Egyetem Liberális Oktatási Intézeteként alapították 1994-ben, a Károly Egyetem Bölcsészettudományi Karán teljes akadémiai autonómiát nyert 2000-ben. Alapképzési, mesterképzési és PhD-szintű tanulmányi programok biztosítására jöttek létre, amelyek korábban nem voltak elérhetőek az egyetemen .

Jan Sokol dékánprofesszor, Ph.D. volt oktatási miniszter és 2003-ban a Cseh Köztársaság elnöki jelöltje vezetésével az iskola számos progresszív programot dolgozott ki, amelyek megfelelnek a fontos átmeneti igényeknek.

Munkájának alapja a Bölcsészettudományi és Bölcsészettudományi Alapképzési Program , amely példátlan egyéni választási lehetőséget kínál a hallgatóknak a kurzusválasztásban mind a filozófia, a történelem, a társadalomtudományok és a nyelvek elméleti és alkalmazott művészeteiben.

Különlegességek, kutatás, érdekes projektek:

A Bölcsészettudományi Karon a tudományos kutatásnak három fő területe van: filozófia, antropológia és alkalmazott társadalomtudományok. A filozófia kutatása két területre összpontosít: a fenomenológiára és a szemiotikára . A társult kutatási területek magukban foglalják a cselekvés, a kreativitás és a retorika kölcsönös kapcsolatait olyan területeken, mint az etika vagy a politika, de a művészetfilozófiában és az esztétikában is.

Az interdiszciplináris társadalomtudományok területe magában foglalja a tudás, az intézmények és szervezetek szociológiáját, a nemek közötti egyenlőségre vonatkozó tanulmányokat, a civil társadalom és a civil szektor tanulmányait, az ellátást nyújtó szervezetek irányításának és felügyeletének tanulmányait.

Az antropológia kutatási területe a Kulturális, Társadalmi és Történelmi Antropológia. Az akadémiai kutatás ezen területének magját az emberi viselkedés, valamint a (társadalmi) cselekvés és megismerés formái jelentik, nemcsak tipológiai meghatározásaik (a hominizációs folyamat értelmében), hanem történeti, kulturális, társadalmi, generációs és csoportos kontingencia és változékonyság.

A Bölcsészettudományi Kar a közelmúltban 5 nemzetközi kutatási és fejlesztési projektben vett részt, nevezetesen az Oktatás a demokratikus interkulturális állampolgárságért + (EDIC +) (Erasmus +: KA2, Együttműködés és innováció a jó gyakorlatokért 2016-2019), a cseh-norvég kutatási programban, Norvégia támogatásokban. , 2015–2017), Új értelmezési közösségek: a vallás átalakításának összefüggései, stratégiái és folyamatai a késő középkori és kora újkori Európában (COST akció, 2013-2017), Az európaiak képességeinek megerősítése az EU-rádió műveltségi hálózat létrehozásával (COST akció) , 2014-2018) és New Materialism: Net-working European Scholarship on How Matter Catter to Matter (Action COST, 2014-2018).

A Bölcsészettudományi Kar hallgatóinak szövetsége számos érdekes tevékenységet szervezett: a „Buddy” programot nemzetközi hallgatók számára, filmklubot, az Emberiség és Szolidaritás Fesztiválját, valamint a Migráció Enciklopédiáját.

Helyszínek

  • Prague

    Pátkova 2137/5, 18200, Prague

Kérdések